Moravský Kras

je oblast, která se rozprostírá na ploše 100 km v centrální části Moravy mezi Brnem, Blanskem a Boskovicemi. Tato celá oblast je tvořena devonským vápencem, který je starý přibližně 380 miliónů let. V Moravském Krasu je mnoho jeskyní, ale jen čtyři jsou přístupné. Každá jeskyně má své kouzlo.

Punkevní jeskyně - spojení se Skalním mlýnem Eko-expresní železnicí.
Z Punkevní jeskyně je cesta loďkou po podzemní řece Punkvě. V Moravské Krasu se nachází také světoznámá propast Macocha, která je hluboká 138 m. Touto propastí protéká řeka Punkva.
Jeskyně Balcarka - příjezd z Petrovic směr Sloup, Ostrov u Macochy (10 km).
U obce Ostrov u Macochy se nachází turisticky přístupná jeskyně Balcarka. Je zajímavá tím,že má nejbělejší krasové útvary ze všech jeskyň Moravského Krasu.
Kateřinská jeskyně - vchod do Kateřinské jeskyně se nachází nedaleko informačního centra Skalní mlýn. Zde byly nalezeny kostry jeskynních medvědů.
Sloupsko-Šošůvské jeskyně - od Petrovic směr Sloup (6 km). Nejbližší jeskyně od Petrovic, je renovovaná a rozšířená. Jeskynní systém se rozprostírá ve dvou úrovních, které spojují gigantické vertikální propasti. Je nejdelší jeskyní v Moravském Krasu.