Velmi příjemný pobyt je na Větrném zámečku během celého roku. Celý oplocený areál (cca 5000 m2 ) je umístěn v okrasné zahradě s udržovanou travnatou plochou ke sportu, malým bazénem,venkovním ohništěm, venkovní udírnou, zahradním nábytkem umístěným jednak u bazénu, jednak na terase a také v zahradě pod pergolou.
V této romantické přírodní oblasti se také nachází bezpočet hradů a zámků, turistických stezek ke středověkým zříceninám a k překrásným krápníkovým jeskyním Moravského Krasu. K dispozici jsou vám i cyklistické stezky a pro houbaře je tu pravý ráj.
I v zimě se zde dají pěstovat zimní sporty, např. sáňkování, běžkování, lyžování. Ve vesnici Petrovice se nachází jezdecká škola, kde je možné zapůjčení koní. Je zde také k dispozici tenisový kurt. V létě je tu možnost koupání v příbližně 400 m vzdáleném rybníku Podolí anebo na lesním koupališti u vesnice Žďáru ( cca 1 km vzdáleném ).

Ubytování

Možný je pronájem pouze celého objektu, který se skládá z hlavního objektu - 1. velký apartmán pro 4 - 7 osob a 2. apartmánu pro 4-5 osob.

1. Apartmán (historicky zrenovovaná rotunda ve 3 podlažích, komfortně vybavená), 4-7 osob (4 lůžka + 3 přistýlky na přání).

Apartmán zabírá celý prostor hlavního objektu - zrenovované historické rotundy ve 3 podlažích (cca 150 m2 ).
Vstupní hala - společná pro oba apartmány, zařízená vyřezávaným selským nábytkem
Jídelna s vyřezávaným stylovým nábytkem, jídelní stůl pro 6 - 8 osob, vyřezávaný příborník s kompletním jídelním nádobím, jídelna je vyzdobená loveckými trofejemi. V jídelně se nachází kuchyňský kout s linkou, s veškerým kuchyňským nádobím, příbory, elektrickým sporákem, ledničkou, mikrovlnou troubou a varnou konvicí.
Koupelna s polokruhovým sprchovým koutem z mramoru, umyvadlem, koupelnovými skříňkami, zrcadlem, topným tělesem a WC.
Velký obývací pokoj- s krbem, se stylovou čalouněnou sedací soupravou s křesly, s vyřezávanými stoly, čalouněnými židlemi, gaučem (možnost přistýlky), rozkládacím křeslem (možnost přistýlky), vyřezávaným příborníkem, televizorem se satelitem, pokoj je vyzdobený uměleckou litinou a loveckými rytinami a trofejemi.
Velká vyhlídková terasa - překrásný daleký výhled na rozsáhlou vrchovinu - vchod z obývacího pokoje, venkovní sedací nábytek, venkovní osvětlení.
1. ložnice - s francouzskou postelí pro 2 osoby, s malou sedací soupravou, s vestavěnou otevřenou skříní se zrcadlem a kobercem; ložnice je také vyzdobená čínským porcelánem a čínskými obrazy
2. ložnice - s francouzskou postelí pro 2 osoby, rozkládacím čalouněným křeslem (možnost přistýlky), stolkem a čalouněnou židlí, stylovou velkou skříní, zlaceným zrcadlem, kobercem; ložnice je vyzdobená empirovými rytinami
Vytápění - ve všech místnostech jsou elektrická akumulační kamna; v obyvacím pokoji je navíc velký otevřený krb na dřevo, v přízemí je koupelna s přímotopem, jídelna, kde jsou navíc pro zimní období krbová kamna na dřevo, kterými je možno vytápět další dva radiátory.

2. Apartmán 4-5 osob (4 lůžka + 1 přistýlka)

Apartmán má oddělený samostatný vchod ze selské haly v přízemí.
Jídelna se zařízeným kuchyňským koutem – s nádobím, příbory, kávovarem, elektrickou varnou deskou, jídelním stolem se 4-5 židlemi, vyzdobená je starobylým porcelánem a secesními obrázky.
1. ložnice ve stylu Ludvíka XVI. - s vyřezávaným a zlaceným nábytkem, velkou francouzskou postelí pro 2 osoby, stolečkem se dvěma křesly, vyřezávanou skříní, zlaceným zrcadlem a toaletním stolkem. Pokoj je vyzdoben starožitnými obrázky, má výhled do růžové zahrady.
2. ložnice - je zařízena stylovým nábytkem se dvěma samostatnými postelemi pro 2 osoby, stolkem s rozkládacím čalouněným křeslem (možnost přistýlky), čalouněnými židlemi, krásným zrcadlem v bohatě řezaném rámu, toaletním stolkem, zabudovanou skříní.
Koupelna - se sprchovým koutem, umyvadlem, velkým zrcadlem a skříňkou na toaletní potřeby a WC.
Vytápění - elektrická akumulační kamna v každém pokoji, s přímotopem v koupelně.

Zahrada

Zahrada je společná pro oba apartmány, má cca 5000 m2, menší bazén, 3 parkovací místa, udírnu, venkovní ohniště, 2 x zahradní sezení, venkovní betonový stůl na ping-pong, udržovanou travnatou plochu na sport, v celém areálu zahrady jsou i okrasné výsadby květin a okrasných keřů. Celý pozemek je oplocen.